Екстремал

Монблан 2024

e-mail Друк PDF

 27 червня Буковинська горосходиця здійснила вдале сходження на гору Монблан.

Професорка Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича

 

Олена Карлова

здійснила вдале сходження на Монблан

Олена про сходження - Монблан, 4809 метрів над рівнем моря. Дах Європи.

Моє перше знайомство з Монбланом у червні минулого року було прохолодним, ніби гора перевіряла, хто я, і чи заслуговую на довіру… Тоді вона зустріла мене сніговою бурею та сильним вітром і дозволила піднятися тільки на 4300, звідки довелося зійти вниз. Залишилися спогади і непереборне бажання повернутися.

Через рік я знову тут, і на цей раз Монблан був більш прихильним. Наша польсько-українська команда стала на даху Європи о 9:50 ранку 27 червня після 10-годинного підйому з притулку Гонелла з італійського боку гори. 

Маршрут з Італії має назву «класичний італійський» або «папський шлях», тому що ним колись піднявся Аркілле Ратті, який пізніше став Папою Римським. Маршрут більш різноманітний, ніж звичайні французькі маршрути, має неймовірні краєвиди, там менше людей і він трохи складніший.  

Коли піднімаєшся вгору по замерзлому снігу, зручно ставити ноги в сліди альпіністів, які йшли перед тобою. Але часто трапляється так, що довжина їхнього кроку не збігається із довжиною твого. І тоді постає вибір - або намагатися все ж йти по їхніх слідах, або робити власні, що важче, адже на такій висоті це вимагає надзусиль. Монблан навчив мене робити власні.

Я щиро вдячна усій нашій польській команді за злагодженість і взаєморозуміння, адже це в горах найважливіше. У кожного своя межа фізичних можливостей, свій Еверест, але разом завжди вдається досягти більшого.

Окрема подяка нашому тімлідеру Karol Adamski hike, нещодавньому підкорювачу Евересту, за високу професійну підтримку, увагу до кожного з нас, за залізну витримку, бо ми всі різні і робили багато помилок. Ми безмежно вдячні за безпечний підйом та особливо - за безпечний спуск. І крім того, особисто я дякую за те, що Ти зробив усе можливе, аби моя мрія здійснилася 

Фото зі сходження 

Нагадаємо, що 31 січня Олена здійснила вдале сходження на гору Аконкагуа.

Бажаємо горосходиці подальших успіхів і досягнень, з Горою! 

Останнє оновлення ( Вівторок, 09 липня 2024, 08:34 )