Ми тут: Головна Статті та блоги Скелелазіання Європейські канікули

Екстремал

Європейські канікули

e-mail Друк PDF

 Топова Чернівецька боулдерінгістка Тарновецька Анастасія у складі молодіжної збірної України зі скелелазіння прийняла участь у декільках Міжнародних молодіжних змаганнях зі скелелазіння.

Як вже відомо юна Чернівецька спортсменка скелелазка

 

Анастасія Тарновецька

посівши призове місце у молодіжному чемпіонаті України з боулдерінгу виборола право і потрапила до молодіжної збірної України зі скелелазіння.

Нажаль через необізнаність, низький рівень інформативності та відсутність досвіду участі у Національній збірній, Анастасія не змогла прийняти участь у молодіжному етапі Кубку Європи з боулдерінгу, який проходив у м. Софія (Болгарія) - не так далеко від дому і тому обійшовся батькам Анастасії  у відносно невеликі кошти, оскільки в бюджет збірної на 2019 рік, який було затверджено у січні, вона не потрапила. Не зважаючи на непорозуміння з Болгарією, головний тренер  Національної молодіжної збірної зі скелелазіння Антон Мардашов запевнив, що наступного разу обов’язково заздалегідь проінформує про майбутні молодіжні старти

За деякий час, Антон запропонував прийняти участь у Чемпіонаті Світу зі скелелазіння серед молоді, який проходитиме і місті Арко (Італія) і тритижневих навчально-тренувальних зборах молодіжної Національної збірної  зі скелелазіння по підготовці до Чемпіонату на скеледромах міст Інсбрук (Австрія) і Мюнхен (Німеччина). На місячну поїздку до Європи потрібна була чи мала сума, якої у сімь'ї Анастасії не було. Мати Анасттасії разом з Чернівецьким обласним клубом скелелазіння та альпінізму "Буковина" почали звертатись по спонсорську допомогу до Чернівецьких, не будемо їх називати, можливо їх сумління ще прокинеться, підприєств і осередків політичних організацій, які перед виборчою компанією, раздавали пусті обіцянки, але пошу не приніс позитивних результатів. Лише завдяки наданій спонсорській підтримці, на яку вже майже перестали сподіватись, ПАТ Укртелеком, які єдині відгукнулись на прохання про надання спонсорської допомоги, за що їм велика подяка і повага поїздка Анастасії до Європи стала можливою і відбулась.

Під час прходження зборів у Австрійському місті Імст проходив етап молодіжного чемпіонату Європи зі скелелазіння (складність) у якому Українська збірна теж прийнала участь, а через звільнившеся по квотах місце у цих змаганнях прийняла участь і Анастасія. Нажаль змагаючись у "складності" Настя не змогла показати високий результат, оскільки будучи боулдерінгісткою рідко тренувала цю дисципліну.

Результати етапу молодіжного Чемпіонату Європи зі скелелазіння (складність) у протоколі 

Також перебуваючи на сборах збірної Тарнавецька прийнала участь у внутрішніх змаганнях Національної збірної з боулдерінгу. 

І ось переїхавши до Італії Анастасія взяла участь у головній молодіжній скелелазній події року - Чемпіонаті Світу зі скелелазіння серед молоді який проходив 22-31 серпня у Італійському містечку Арко, у якому, у дисципліні боулдерінг, посіла  45 сходинку опинившись в середині протоколу і тим самим показавши достойний результат і продемонструвавши високу спортивну майстерність.

Результати змагань з боулдерінгу на Чемпіонаті Світу зі скелелазіння серед молоді у протоколі 

Розповідь Анастасії про поїздку і відвідані зманання:

Після чемпіонату України, який проходив в м.Нікополь в квітні цього року, я потрапила до юнацької збірної України і це дало мені можливість прийняти участь у чемпіонаті світу. завдяки спонсорській підтримці Укртелекому ця поїздка стала можливою (бо це поїздка на цілий місяць - спочатку тренувальні збори, а потім чемпіонат).

Виїхали ми 31 липня в Київ, звідти з тренером і частиною команди ми полетіли до Мюнхена, далі бусом до міста Імст (Австрія). В Імсі проходив Кубок Європи по складності і тренер запропонував мені прийняти в ньому участь, хоча це не зовсім мій профіль, для мене це був дуже класний досвід і можливість полазити на класному скеледромі.

З Імсту ми поїхали до міста Інсбрук, де у нас проходив тритижневий тренувальний збір по підготовці до чемпіонату світу. В Інсбруці знаходиться найкращий скеледром в Європі і тренуватися на ньому - це дуже круто! Також ми їздили на тренування в Мюнхен, в болдерінговий зал, там також були бомбезні тренування!

У дні відпочинку ми гуляли по місту і ходили на озеро, коли випадали теплі дні, а взагалі в Австрії було не дуже жарко. На озері у мене стався прикрий випадок - так сталося (через деякі обставини), що я впала у воду одягнена. Телефон вмер, я захворіла і це було дуже погано, бо через це я пропускала тренування. Ще довелося звернутися в лікарню (за 25 км від місця проживання) і все закінчилося антибіотиками.

Далі ми поїхали в місто Арко (Італія), де і проходив чемпіонат свту, який тривав днів десять. Наша команда - 30 спорцменів і тренера. Спочатку був парад, на якому команди з усього світу несли прапори своїх країн. Вся прцесія, а це більше півтори тисячі учасників із понад 50 країн, тренера, вболівальники йшли з центра міста до скалодрому, де і відбувалося відкриття чемпіонату. Це була грандіозна подія! 

Потім почалися дні змагань, в яких спортсмени з нашої команди одержали дві золоті медалі - в складності і швидкості. Я приймала участь в болдерінгу, але мені не вдалося попасти в півфінал, але для мене це був, ні з чим не зрівняний досвід. Можливість приймати участь у міжнародних стартах такого маштабу, бачити, як лазять кращі спортсмени світу - це дуже круто! Арко - невелике, але дуже гарне місто,І ще, хто збирається в Арко - обовязково спробуйте морозиво!!! 

Повернення додому для мене було складним, ми їхали бусом близько півтори доби. В Київ приїхали о другій ночі.

Вцілому поїздка була дуже насичена. Я отримала колосальний досвід лазання на класних скалодромах, спілкування з новими людьми і море позитивних вражень Хотілося би поїхати ще. 

Фото Анастасії під час виступу на Чемпіонаті Світу

 

Більше фото

Вітаємо юну спортсменку з вагомим результатом, бажаємо їй подальших успіхів на юнацькій та дорослій скелелазно-спортивній ниві і дікуємо генеральному спонсору поїздки - ПАТ Укртелеком, також дякуємо виробнику сублімованого харчування - компанії Їдло за енергетичне підгодовування спортсменки.

Наразі зараз Анастасія готується до дорослого Чемпіонату України зі скелелазіння, який прохотитиме у Харкові 12-15 вересня і Чемпіонату Європи з боулдерінгу серед молоді який проходитиме 19-22 вересня у Італійському місті Брікстон. Сподіваємось сумління керівників підприємств і політичних огранізацій прокинеться і вони нададуть фінансову допомогу юній спортсменці для участі у змаганнях, оскільки сім’ї Анастасії зібрати суму необхідну для поїздки дуже важко. 

 

Останнє оновлення ( П'ятниця, 13 вересня 2019, 07:52 )