Ми тут: Головна Статті та блоги Альпінізм Літня альпініада 2

Екстремал

Літня альпініада 2

e-mail Друк PDF
 Чернівецький горосходець Андрій Чумак здійснив вдалі сходження на дві вершини в Альпах - Монблан (4810м) та Гран-Парадізо (4061м).
Група альпіністів з Полтави, Яремчі та Сум в яку входив і Чернівецький альпініст 
Андрій Чумак
5 серпня піднялись на вершину гори Гран - Парадізо.
Ця вершина знаходиться в національному парку Гран - Парадізо та є єдиним чотирьотисячником який повністю знаходиться в Італіїї. Сходження здійснювалося з метою акліматизації від гірського притулку "Вітторіо Еммануеля" на висоті 2732 м. Вихід в був пізній, о 8-й ранку, на вершині були о 12-30. На спуск витратили 3 години. Пізній вихід був зумовлений тим, щоб пропустити велику кількість бажаючих піднятися на цю вершину. Нам це дало змогу насолодитися сходженням і перебуванням на вершині на самоті.
На наступний день, маючи на меті піднятися на Монблан з Італії, ми переїхали в селище Курмайор. Піднялися трохи вище притулку Комбел (1968 м), де розклали табір, та провели добу під дощем в очікуванні сприятливої погоди. З ранку, 8 серпня, пройшовши бічну морену льодовика Міаж, піднялися у верхів’я льодовика, та перейшли на скельні виходи. На скелях прокладена віа-феррата до притулку Гонелла, де ми зупинилися на відпочинок та ночівлю. Але ночівля була коротка, о 1-30 ночі вийшли на маршрут. Початок шляху проходить через льодовик Дом, на 
якому є багато тріщин, і доводиться приділити багато часу на їх проходження. Далі по скелях вийшли на гребінь та попрямували в напрямку аварійного притулку "Валлот" 4362м. В притулку були о 8 ранку, відпочили, попили чай та продовжили сходження на вершину. На Монблан ми зійшли 9 серпня о 11-30 і провели там біля 20 хвилин. До місця нашої ночівлі ми спустилися о 16-00. 
Вітаємо горосходця і бажаємо йому подальших досягнень! 
Останнє оновлення ( Неділя, 08 березня 2020, 09:45 )