Ми тут: Головна Новини Різне Змагання з пошкуво-рятувальних робіт

Екстремал

Змагання з пошкуво-рятувальних робіт

П О Л О Ж Е Н Н Я про відкриті зональні змагання зі спортивного туризму «пошуково-рятувальні роботи»

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ
Змагання проводяться з метою підвищення технічних і тактичних вмінь та навичок, вдосконалення прийомів транспортування потерпілого на складному рельєфі, відпрацювання  взаємодії з пошуково-рятувальними загонами (ПРЗ) та ГУМНС, виконання Програми розвитку туризму в Чернівецькій області.
Головні завдання змагань:
 Перевірка навиків та покращення підготовки;
 Обмін досвідом;
 Визначення найсильніших команд та загонів.

2. КЕРІВНИЦТВО ТА ПРОВЕДЕННЯ
Загальне керівництво, підготовку та проведення змагань здійснює Управління з питань культури і туризму Чернівецької ОДА, ГУ МНСУ в Чернівецькій області, Головне управління освіти і науки Чернівецької ОДА,Федерація спортивного туризму Чернівецької області (далі – Федерація).
Безпосереднє проведення змагань покладається на Головну суддівську колегію, яка формується Федерацією і затверджується Президією.

3. ТЕРМІН І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ
Змагання проводяться з 30.10. – 01.11.2009 р.
Місце проведення: старт -  гірськолижний комплекс с. Мигово,  Вижницького району, Чернівецької області; фініш – урочище «Лужки»,  Вижницького району, Чернівецької області.

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ
У змаганнях беруть участь команди ПРЗ, МНС, підприємств, організацій, спортивних та туринських клубів, військових частин, навчальних закладів, збірні команди районів Чернівецької та інших областей, тощо.
Вік учасників змагань не молодше 14 років.
Склад делегації: 6 учасників, 1 запасний, суддя, представник та тренер.
Дистанція відповідає вимогам III-IV класу.

5. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ
Змагання на дистанції «пошуково-рятувальні роботи (похідні)».
Умови змагань команди отримують при проходженні мандатної комісії.
Програма змагань:
30 жовтня – день заїзду команд, реєстрація, робота мандатної комісії (до 20.00 години), нарада ГСК з представниками команд.
31 жовтня – урочисте відкриття (о 9.00 год.), початок змагань.
1 листопада – продовження змагань, урочисте закриття, нагородження переможців, роз’їзд команд.

6. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗМАГАНЬ ТА НАГОРОДЖЕННЯ
6.1. Командні результати визначаються по часу та сумі штрафів за пройдену дистанцію. Команди, які не дійшли до фіналу, займають місця після команд, які пройшли дистанцію повністю.
6.2. Команди повинні побувати на всіх контрольних пунктах.
6.3. Команда-переможець і призери нагороджуються грамотами відділу з питань туризму Чернівецької ОДА та Федерації.


7. ФІНАНСОВІ УМОВИ
Всі витрати, що пов’язані з відрядженням та участю делегацій (команд) у змаганнях (проїзд, перевезення вантажу, харчування, технічне укомплектування, медична страховка учасників на період змагань, стартовий внесок) несуть організації, що їх відряджають.
Витрати по забезпеченню дистанцій змагань суддівським спорядженням, прокат спорядження, добові суддів, транспортні витрати, проведенню суддівського семінару, по розробці суддівської документації – забезпечує Управління культури і туризму  Чернівецької ОДА, Федерація спортивного туризму Чернівецької області за рахунок спонсорських коштів та інших.

8. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД
У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально-відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів»: підготовка  спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних заходів покладається на їх власників; контроль за підготовкою спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних заходів та забезпечення безпеки при проведенні змагань здійснює робоча комісія, яка утворена відповідними обласними та м. Києва державними адміністраціями; власник спортивних споруд не менш, ніж за 4 години до початку змагань зобов’язаний подати до робочої комісії акт про її готовність до проведення змагань. Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.

9. ПОДАЧА  ЗАЯВОК
Попередні заявки подаються Федерацією спортивного туризму Чернівецької області до 25 жовтня 2009 року по тел./факсу (80372) 574-854, 574-856 або письмово: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 75, «Федерація спортивного туризму Чернівецької області».Для участі у змаганнях до мандатної комісії подаються командні заявки, завірені організацією,  що відряджає; допуск фіздиспансера або медичної установи (на кожного учасника), страховий поліс, дійсний на час проведення змагань; документи, що засвідчують особу.

10. СПОРЯДЖЕННЯ
Мінімальний набір спорядження для проходження дистанції: не менше 5 мотузок довжиною 40 метрів, комплект для в’язки нош, кокона, 40 карабінів, аптечка, особисте спорядження, каска для кожного учасника, спорядження необхідне для ночівлі в польових умовах, фонарик, посуд для  кип'ятіння води не менше 1л.

11. ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
До місця старту змагань можна добратися наступним чином: маршрутки м. Чернівці – м. Вижниця, через                 с. Мигово,  з фінішу – с. Виженка - м. Вижниця – м. Чернівці.
З урочища «Лужки» до м. Вижниця можна замовити транспорт у організаторів змагань.
З м. Вижниці на м. Чернівці – маршрутне таксі кожних 30 хвилин.


ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ